Hírek
2023. okt. 13.
Iskola
Az abás "tűzoltók" sikere
Kiemelkedő teljesítményt nyújtva az előkelő II. helyezést szerezték meg ifjú “tűzoltóink” az Abaúj Tűzvédelméért Alapítvány és az Encsi Katasztrófavédelmi Kirendeltség által szervezett Encsi Diák Tűzoltóverseny elnevezésű megmérettetésen október 11-én. A csapat tagjai voltak: Lakatos Milán, Gazsi Miklós Balázs, Horváth Olivér, Putnoki Lajos Kevin és Ónodi Csaba 9.B osztályos tanulók. Az elméleti teszt tűzoltói és természettudományi ismereteiket tette próbára, míg a további 6 állomáson szerismereti és gyakorlati ügyességükről adtak számot a versenyzők, például tömlőgurítás, illetve “osztott sugár szerelése gépjárműfecskendőről” versenyszámokban. A magas szintű teljesítmény eléréséhez hozzájárult nemcsak a rengeteg gyakorlás és az akadálypályák teljesítéséhez szükséges megfelelő erőnléti állapot, hanem a fiúk fegyelmezett magatartása, kitartása, akaratereje, ami követendő és példaértékű lehet iskolánk valamennyi tanulója számára! A versenyen tanulóink külön dicséretben részesültek példás magaviseletükért, a szabályos és sportszerű versenyzésért. Az ifjú tűzoltók felkészítője Veres Attila tanár úr volt, akinek ezúton is köszönjük a fáradságos munkáját! “ A siker egyik része a becsületes munka, a másik része pedig az önmagát felülmúló erőfeszítés.” (Lee Haney)



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Levizsgáztak az élelmiszer-eladók
Élelmiszer-eladó felnőttképzés zajlott iskolánkban, melynek záró mozzanataként elméleti és gyakorlati tudásukról adtak számot tanulóink. A vizsgát valamennyien sikeresen teljesítették, amelyhez ezúton is gratulálunk! Kívánjuk tanulóinknak, hogy megszerzett tudásukat és ismereteiket a munka világában is kamatoztatni tudják majd!
2026. jún. 18.
Tanulóinkat jutalmazta a BOKIK
HORVÁTH PAULINA MIRELLA szociális ápoló és gondozó szakos tanuló, valamint MATTA RICHÁRD hegesztő tanuló vármegyei kitüntetésben részesültek szorgalmas, kitartó munkájuk, szakmai elhivatottságuk elismeréseként! Szívből gratulálunk ehhez a rangos díjhoz! A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara bejegyzését közöljük: “Kamaránk idén is ünnepélyes keretek között köszöntötte azokat a végzős diákokat, akik tanulmányaik során kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtottak. A BOKIK székházban megrendezett eseményen vármegyénk 30 képzőintézményéből több mint félszáz fiatal vehette át az Elismerő Oklevelet. A rendezvényen Bihall Tamás, a kamara elnöke, Nagy Boglárka, Miskolc város aljegyzője és Kiss Gábor, a Miskolci Szakképzési Centrum kancellárja köszöntötte a fiatalokat, méltatva szorgalmukat, kitartásukat és szakmai elhivatottságukat. A diákok sikerei nemcsak saját eredményeik, hanem oktatóik, gyakorlati képzőhelyeik és családjaik munkáját is dicsérik. Bízunk benne, hogy tudásukkal és elkötelezettségükkel tovább erősítik vármegyénk gazdaságát és szakmai közösségeit. Szívből gratulálunk valamennyi kitüntetettnek, és sok sikert kívánunk további tanulmányaikhoz, valamint szakmai pályafutásukhoz!”
2026. jún. 12.

Nemzeti Összetartozás Napja
106 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én került sor a trianoni békediktátum aláírására Versailles-ban, aminek következtében Magyarország elveszítette területének 2/3-át. Erre a szomorú és igazságtalan eseményre emlékezünk minden esztendőben június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján. Encs Város Önkormányzatának szervezésében városunk lakóival és az oktatási intézmények képviselőivel közösen iskolánk tanulói is fejet hajtottak ma a Trianon-emlékműnél az elszakított területeken élők megpróbáltatásai és a békeszerződés áldozatai előtt.
2026. jún. 4.


